LV / EN / RU
Nozīmīgi notikumi
Gaišā piemiņā - Ruth Ammann

Kad austrumi satiekas ar rietumiem — pagātni, tagadni un nākotni
Starptautiskā smilšu spēles terapijas biedrība (ISST) 2023.gadā martā organizē 26.kongresu "Kad austrumi satiekas ar rietumiem — pagātni, tagadni un nākotni" , kas notiks no 23.03.23.-30.03.2023. Jeruzālemē.
Pašlaik notiek gatavošanās šim kongresam, un, iespējams, tajā varēs piedalīties arī attālināti. Tā organizatori  mūsu biedrībai ir uzdevuši jautājumu - cik biedru vēlētos to apmeklēt klātienē, cik vēlētos to klausīties attālināti. Darba valoda - angļu. No biedrības puses, visticamāk, aicināsim tulku.

Tāpēc aicinām Jūs izpētīt ISST mājas lapā visu pieejamo  informāciju par šo kongresu:

https://sandplay.co.il/en/the-26th-isst-congress/

Apdomāt un iespējami ātri atbildēt par savu piedalīšanos, aizpildot aptauju:

https://forms.gle/TrPoUyDkwMmTUPG96

Ļoti gaidīsim atbildes!
Gaišā piemiņā - Linde fon Keizerlinka
2020. gada 2. oktobra rītā Latviju sasniedza ļoti skumja vēsts – 88 gadu vecumā aizsaulē aizgājusi ģimenes un smilšu spēles psihoterapeite, Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrības un Latvijas smilšu spēles terapijas biedrības goda biedre, bijusī Vācijas Smilšu spēles psihoterapeitu biedrības (DGST) valdes priekšsēdētāja, daudzu Latvijas ģimenes un smilšu spēles psihoterapeitu skolotāja, vairāku grāmatu un rakstu autore, septiņu bērnu māte, vecmāmiņa un vecvecmāmiņa, vācbaltiete Linde fon Keizerlinka.

Sēru vēsts pienāca no tālās Apfelštetenes Bādenē-Virtembergā, lai gan Linde vienmēr teica: “Mana mīļotā Latvija nemaz nav tik tālu no mūsu mājām.”

Sistēmiskā ģimenes psihoterapija un smilšu spēles terapija ilgus gadus nebija iedomājama bez Lindes, bet nu nāksies iet tālāk bez viņas. “Dzīve turpinās un ir dzīvojama arī bez mirušā fiziskās klātbūtnes”, tā mācīja Linde.

Savā grāmatā “Tavas asaras uz mana vaiga” Linde raksta: “…mūža gals man saistās ar mirdzošām krāsām: košām stikla pērlītēm, baznīcas vitrāžām vai arī spilgtām rieta debesīm, kur varbūt mīt mūsu aizgājēji…”

Linde aizgāja mūžībā oktobra sākumā, kad rudens mirdzošās krāsās sāk izgreznot viņas senču dzimtās Dižlāņu muižas pils parku Vecpils pagastā Kurzemē. Linde piepildīja sava tēva vēlēšanos un 20 gadus, līdz 2013. gadam, kamēr vien bija veselība un spēks, brauca uz tēva dzimteni un nodeva savas bagātās zināšanas, prasmes un pieredzi daudziem cilvēkiem Latvijā.

Man bija laime un liels gods pavadīt Lindi un būt vidutājai, tiltam starp divām valodām, tautām un kultūrām vairāk nekā 20 gadus. Manās atmiņās vienmēr paliks Lindes spilgtā personība, viņas inteliģence, mātišķums un sievišķība, dziļā emocionalitāte, cilvēcība un sirsnība, laipnība un pacietība, uzticība un mīlestība pret Latviju.

Izsaku visdziļāko līdzjūtību visai ģimenes un smilšu spēles psihoterapeitu saimei, uz mūžu šķiroties no Lindes fon Keizerlinkas.

“Ļaujiet, lai jūsos ienāk miers!
Ieskatieties sevī,
elpojiet lēni un dziļi
un pateicībā izjūtiet,
ka jūs sēžat šeit, uz labās Latvijas zemes.
Uz Mātes zemes,
kura jūs baro ar saviem augļiem
un priecē ar savu skaistumu.
Un šī zeme jūs nesīs tik ilgi,
kamēr vien dzīvosiet.
Un to izjūtot,
turpiniet ieskatīties sevī dziļāk!
Elpojiet mierīgi un iztēlojieties,
ka virs jums ir mīļās Latvijas debesis,
dzidras un zilas – tās rotā Saule, mēness un zvaigznes.
Tās dod jums gaisu un gaismu,
lietu un nakts sapņus.
Debesu Tēvs būs nomodā par jums tik ilgi,
kamēr vien dzīvosiet.”


(Fragments no Lindes runas smilšu spēles terapijas metodes praktizētāju izlaidumā Jūrmalā, 2011. gada 30. aprīlī)

Lindes vārds ir ierakstīts Latvijas sistēmiskās ģimenes psihoterapijas un smilšu spēles terapijas vēsturē un vienmēr būs mūsu piemiņā.

Rīgā, 2020. gada 9. oktobrī
Tulkotāja Ārija Servuta
Lindes fon Keizerlinkas Smilšu spēles terapijas institūtam 10 GADU JUBILEJA!
Ielūdzam visus programmas “Smilšu spēles bilžu valoda” absolventus 1. Jūnijā uz pasākumu Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Sīkāka informācija sekos.