LV / EN / RU
GALERIJA

Vasaras skolas seminārs 2018. gada augustā

Jau septīto vasaru aicinām visus uz ikgadējo Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības Vasaras skolas semināru. Turpināsim semināru no cikla "Smilšu spēles terapija: kopīgais dažādībā", ko aizsāka Ulrika Hinča (Vācija). Šoreiz mūsu speciālisti un vieslektore stāstīja un rādīja, kā smilšu spēles terapijas metode iekļaujas Mākslas terapijā un Psihoanalītiskajā psihoterapijā. Semināra laikā notika arī biedrības pilnsapulce, kuras laikā kopā lemām par labojumiem Sertifikācijas nolikumā.

Semināra programma:
 1. Smilšu spēles terapija mākslas terapeitu praksē.
  1. "Mandala smilšu spēles terapijā" (Referāta kopsavilkums) - Alla Šelgunova (Kaļiņingrada). Sīkāk
  2. "Simbolu valoda mākslas terapijā un smilšu terapijā" - Dace Visnola. Sīkāk
 2. Smilšu spēles terapijas metode psihoanalīzē.
  1. "Robežu un pārneses problēmas smilšu spēles terapijā" - Ilva Dandzberga. Sīkāk
 3. LSST biedru kopsapulce.
Dr. med. Ulrikes Hinšes (Ulrike Hinsch) seminārs un LSST pilnsapulce: "Daudzveidība vienveidības vietā. Vai vienota daudzveidība?". Smilšu spēles terapija un citas metodes.

Rīga, 2018. gada 17. februārī

Referāta kopsavilkumsRuth Noel Herman seminārs 2018. gada 27. janvārī2017. gada augustā norisinājās LSST kārtējais, septītais, Vasaras skolas seminārs

Vasaras skolas tēma: LATVIJA KĀ ISST NACIONĀLĀ BIEDRĪBĀ
TILTS NO INDIVĪDA INDIVIDUĀLA INDIVIDUĀCIJAS CEĻOJUMA UZ KOLEKTĪVO

Dr. Alexander Esterhuyzen, ISST prezidents, Honkonga

Lai kļūtu par unikālu personību, man ir jāatzīst un jāpieņem arī mana solidaritāte ar citiem. Individuācija pēc definīcijas nevar notikt izolācijā. Tā paredz citu esamību un pieprasa to. Tātad, lai arī Jungs un citi ar dažiem pamatojumiem varēja nolādēt institucionālās jeb kolektīvās dzīves novienādojošo efektu, tas joprojām ir un paliek nepieciešamais konteksts jeb nosacījums individuācijas procesam. Mums mūsu organizācija nodrošina ''trauku'' mūsu metodei, vienkārši smilšu kasti. Smilšu spēles materiāli un terapeitiskais ietvars nodrošina ''trauku/konteineru'' individuālam klientam.
Izaicinājums dalībniekiem: kur jūs redzat sevi kolektīvā kontekstā?

LSST kārtējais, septitais, Vasaras skolas semināras pēc tradīcijas notika viesmīlīgas Jūrmalas Pilsētas muzeja telpās. Atklājot semināru Vera Ščerbakova sveica dalībniekus ne tikai kā LSST biedrus, bet kā Naciolālas ISST biedrības biedrus un pastāstīja par 24.ISST kongresa norisi un svarīgu vēsturisku notikumu - Latvijas biedrības (LSST) pieņemšanu Starptautiskajā biedrībā (ISST).2017.gada 19-13. jūlijs - ISST kongress Havajsalās

DESTRUCTION AND CREATION IN THE FERTILE FIELDS OF SANDPLAY
July 19-23, 2017
Kailua-Kona, Hawai’i

Sestdienā, 22.jūlijā, ISST Ģenerālās Asamblējas laikā laikā, Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrība tika pieņemta Internacionālā Smilšu spēles terapijas biedrībā kā Nacionālā biedrība. Svinīgs un nozīmīgs notikums Latvijas Smilšu spēles terapijas vēsturē. Verai Ščerbakovai tika gods Latvijas kolēģu vārdā sveikt kolēģus no visas pasaules un lūgt Vācijas smilšu spēles biedrības (DGST) kolēģus aiznest visu Latvijas smilšu spēles terapijas praktizētāju un terapeitu pateicību mūsu skolotājai Lindei fon Keizerlinkai, kuras ilggadējs darbs Latvijā beidzot vainagojas ar panākumiem - Latvijas Nacionāla biedrība kļuva par daļu no ISST – biedrības, kuru nodibināja metodes pamatlicēja Dora Kalfa.Monikas Heinzel-Junger seminārs “Smilšu spēles terapija darbā ar bērniem un veciem cilvēkiem” 2017. gada 29. aprīlī15. vācu valodā runājošo zemju smilšu spēles terapijas konference Johannesstift, Berlīnē, Špandau 2016. gada 21.–23. oktobrī

2016.gada oktobrī vairāki Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības pārstāvji apmēklēja un uzstājas kārtējā 15. vācu valodā runājošo zemju smilšu spēles terapijas konferencē par tēmu: Zeme - dzīves telpa un simbols.

Sestdienā, 22.10.2016
14.30 – 16.00, Līga Rāviņa un Vita Kārkliņa paralēlas darba grupās prezentēja smilšu spēles terapijas gadījumu „Caur iztēles pasauli uz dzīves iespējām“.
8-gadīgas meitenes īpašā spēja radīt ģimenei jaunu turpinājumu.

Svētdienā, 23.10.2016
09.15 – 10.15 Vera Ščerbakova prezentēja savu referātu: “Gaia – Mātes-Zemes arhetipa enerģija kā galvenais traumu dziedinošais faktors smilšu spēles terapijā”.International Society for Sandplay Therapy Intensive Training Week 2016. gada augustā

2016.gada 5-11. augustā Apšuciemā norisinājās International Society for Sandplay Therapy Intensive Training Week (ISST ITW)

2016.gada vasarā Latvijā notika Starptautiskās smilšu spēles terapijas biedrības (ISST) valdes sēde. Uz Rīgu bija ieradušies un strādāja ISST valdes locekļi no visas pasaules. ISST valdes sēdes darba nedēļas laikā ISST prezidents Aleksandrs Esterhaizens (Alexander Esterhuyzhen, Honkonga) un ISST valdes locekle Trudija Rankina (Trudy Rankin, ASV) divreiz apciemoja Veras Ščerbakovas praksi, kur abu valstu kolēģi apsprieda LSST un ISST turpmāko sadarbību, kā arī Aleksandrs Esterhaizens sniedz inteviju žurnālam Annas Psihologija (publicēts 2016.gada novembrī), kā arī lasāms mūsu mājas lapā, sadaļā raksti.


Pēc tam, vairāki ISST skolotāji: Aleksandrs Esterhaizens (Honkonga), Trudija Rankina (ASV), Bettija Džeksone (ASV) un Lenora Šteinharde (Israel) sadarbībā ar LSST valdi, Apšuciemā novadīja Intensīvo Darba Nedēļu (ITW). ITW pēc ISST tradīcijas novada valstīs, kurās intensīvi attīstās Smilšu spēles terapijas metode un kurās tiek veikti sagatvošanas darbi ar mērķi stāties Starptautiskajā Smilšu spēles terapijas biedrībā. ITW noslēguma dienā notika atvadu balle, kuras laikā LSST pārstāvji sveica ITW dalībniekus no 14 pasaules valstīm un pasniedza tiem dāvanas.Dr. med. Ulrikes Hinšes (Ulrike Hinsch) seminārs “Aspergera sindroms smilšu spēlē un kā to izprast no dažādiem skatu punktiem” 2016. gada 29. aprīlī Jūrmalas pilsētas muzejā

Semināra kopsavilkumsSeminārs “Smiltis filozofija un kulturoloģija” 2015. gada septembrī

2015. gada 26. septembrī norisnājās Stanislavas Smaginas seminārs “Smiltis filozofija un kulturoloģija” Latvijas Universitātes bibliotēkas telpās O.Kalpaka bulvārīVasaras skolas seminārs 2015.gada 28.augustā. Apzinātības prakses pamati.

Vada Indra Majore Dūšele un Sandis Dūšelis.Seminārs "Smilšu spēles terapijas prakse" 2015. gada maijā

Teātra muzējā 2015. gada 23, maijā norisnājās trešais seminārs ciklā - "Smilšu spēles terapijas prakse". Semināra laikā tiks aplūkotas šādas tēmas:
 • Smilšu spēles terapija darbā ar bērniem, vardarbības upuriem. Gadījuma analīze. (Irina Kaminska)
 • "Dusmu pūķis smilšu spēlē" jeb agresijas atklāšana un transformācija. Gadījumā analīze. (Aira Briede)
 • "Nāves pārvarēšana". Smilšu spēles terapija krīzē. Gadījuma analīze. (Vera Ščerbakova)
Seminārs "Smilšu spēles terapija praksē" 2014. gada novembrī

2014.gada 22.novembrī notika otrais seminārs no cikla: „Smilšu spēles terapija praksē”. Seminārā uzstājās: Guna Čače, Vita Apsīte, Inta Kalniņa.
22.novembra seminārs: „Smilšu spēles terapijas prakse”.
 • Guna Čače "Mātes arhetipa postošais un radošais spēks";
 • Vita Kirilova (Apsīte) "Mātes tēla rekonstrukcija smilšu spēles terapijas procesā";
 • Inta Kalniņa: "Negodīgi! Mani apzog! vai greizsirdība un skaudība."

Stāsts būtu nedaudz par objektu attiecību teorijām, vairāk par Melāniju Kleinu un gadījumi smilšu spēles terapijā manā pieredzē.Vasaras skolas seminārs 2014. gada augustā

2014.gada augustā notika kārtējais Vasaras skolas seminārs. Semināra tēma bija: „Ēna” un tajā ar savām zināšanām dalījās Guna Čače, Guna Berga, Ieva Lass un Alla Šelgunova.Seminārs "Smilšu spēles terapijas prakse" 2014. gada maijā

2014.gada 10.maijā E.Smiļģa muzeja telpās notika pirmais seminārs ciklā: „Smilšu spēles terapijas prakse”. Savus referātus nolasīja Gunta Krūma, Olga Skvorcova un Ilva Dandzberga.

Semināra tēmas:
 • Gunta Krūma „Onkoloģisku pacientu tuvinieku psihoemocionālie stāvokļi ārstēšanas gaitā saistībā ar smilšu spēles terapiju”
 • Olga Skvorcova „Neapjaušamās smilšu spēles šķautnes".
 • Ilva Dandzberga „Noslēpumaina pilsēta”.
Vasaras skola 2013. gada augustā

Vasaras skolas 2013 seminārs par tēmu “Maska” Jūrmalas Pilsētas Muzejā.

 1. „Personas (Maskas) jēdziens analītiskajā psiholoģijā”, Gunas Čačes (Junga analītiskās psihoterapeites, sertificētas Smilšu spēles terapijas lietotājas) priekšlasījums
 2. Gunas Bergas (Junga analītiskās psihoterapeites, Smilšu spēles terapeites) un Līgas Rāviņas (Ģimenes sistēmiskās psihoterapeites, Smilšu spēles terapeites) iespaidi par Starptautiskās Smilšu spēles terapijas biedrības kongresa Venēcijā „Maska: slēpšanās un atklāšanās spēles mainīgajā pasaulē"
 3. „Masku tradīcijas Latvijā”, Ineses Rukas (Junga analītiskās psihoterapeites) priekšlasījums.
 4. „Masku tradīcijas Krievijā” (Alla Šelgunova, mākslas terapeite, Kaliningrāda).
Vasaras skola 2012. gada augustā

LSST trešais Vasaras skolas seminārs notika 2012.gadā augustā, Jūrmalas pilsētas muzeja telpās.
2012. gadā vasaras skolas semināra tēma bija: „Mātes-bērna vienotības pārdzīvojums kā galvenais attīstības priekšnoteikums un traumu dziedinošais faktors smilšu spēles terapijā”. Klausītājiem tika piedāvāti Veras Ščerbakovas, Larisas Eķertes un Olgas Skvorcovas referāti.Tikšanās ar Lindi fon Keizerlinku Baltezerā, 04.08.2012.